Кам'яна доріжка має шарм провансу, який ідеально підкреслить ландшафтний дизайн дачного саду, а також підійде практично для будь-якої іншої ділянки чи території. (Цегляна ж доріжка краще підходить для формального стилю озеленення.) Кам'яні доріжки іноді кладуть на цементний розчин. Для цього потрібен бетонний фундамент та досвід роботи з кам'яною кладкою. Проста доріжка з пісковика набагато простіша та ідеально підходить для самостійного мощення. За допомогою цієї техніки камені просто кладуть на шар піску, який зберігає їхню стійкість і дозволяє легко все вирівняти. Також, такий спосіб укладання дозволяє надати доріжкам декоративного вигляду, так як простір між камінням заповнюється піском, відсипкою або газонною травою.

Вибір каменю для мощення доріжки - це в основному справа смаку: підходять будь-які широкі плоскі камені. Більшість пішохідних доріжок виготовлені з бетонної плитки, яка імітує форму каменю. Зазвичай краще вибирати для будівництва доріжок той матеріал, який доступний на місцевому рівні, оскільки це знижує вартість як каменю, так і його доставки. Слід переконатися, що весь камінь, що використовується, має природну (рельєфну) поверхню і досить товстий, щоб забезпечити необхідну міцність (не рекомендується використовувати полірований камінь, він дуже слизький у вологому стані). Ідеально підходять більшість видів піщаника та плитняку завтовшки від 5 до 8 сантиметрів. Товсте каміння міцніше і важче, ніж тонше. Вони також часто дешевші через свою меншу вагу.

Інструмент та матеріали


  • Кілки та мотузка або 2 садові шланги
  • Совкова лопата
  • Лопата
  • Тачка
  • Ручна трамбовка
  • Кувалда мала (для обрізання кромки)
  • Універсальний ніж
  • Дошка обрізна 50х100
  • Рівень
  • Кромковий матеріал (за бажанням)
  • Геотекстиль та скоби
  • Пісок
  • Великі плоскі камені (Піщаник або плитняк)

Інструкція з укладання


1. Розмітка доріжки Насамперед слід розмітити межі майбутньої доріжки, використовуючи кілки і мотузку (для прямої доріжки) або два садові шланги (для звивистої). Якщо доріжка призначається для частого використання, наприклад прохід між під'їзним шляхом і вхідними дверима, слід переконатися, що вона має достатню ширину, щоб двоє людей могли з комфортом розминутися на ній. Невеликі садові доріжки, що ведуть до затишних куточків ділянки, можуть бути розраховані на одну людину. Встановіть кілочки та закріпіть мотузку або шланги з обох боків доріжки.

Вирівнювання ділянки

2. Підготовка грунтуВикористовуючи плоску лопату або різак для дерну, необхідно прорізати газон по краях доріжки, дотримуючись встановлених меж. Видаліть всю траву або іншу рослинність (включаючи коріння) по всій площі доріжки. Викопайте канаву глибиною 15 сантиметрів (для каменю висотою 8 сантиметрів), створивши плоску рівну основу. Щільно утрамбуйте ґрунт ручним трамбувальником або ущільніть його ногами.

Трамбування основи

3.Встановлення окантовки (необов'язково) За бажанням встановіть бордюрну стрічку по обох краях доріжки. Для окантовки можна використовувати безліч різних типів кромок, наприклад, металевий бордюр для газону, пластиковий садовий бордюр або пресовану деревину. Якщо бордюр не використовується, край газону або ґрунт уздовж доріжки допоможе утримувати кам'яну кладку на місці.

Встановлення бордюрної стрічки

4.Укладання геотекстилю Укладіть геотекстиль на підготовлений грунт по всій площі доріжки. Намагайтеся, наскільки це можливо, використовувати безперервні відрізки тканини. Якщо доводиться поєднувати кілька частин геотекстилю, перекривайте їх стики щонайменше на 30 сантиметрів. Обріжте тканину по краях доріжки універсальним ножем та прикріпіть її до землі скобами для геотекстилю.

Укладання геотекстилю

5.Засипка піску Насипте шар піску завтовшки 5 сантиметрів поверх геотекстилю. Розгладьте пісок, щоб він став плоским і рівним, використовуючи дошку 50х100, ширина якої повинна бути трохи меншою за ширину доріжки.

Засипка піску
Порада
Перед укладанням плитки збризкайте пісок водою, це додасть йому необхідної щільності та концентрації.

6.Розкладка каміння Розкладіть весь камінь для укладання доріжки вздовж її країв по всій довжині. Бачачи перед собою розмір і форму всіх каменів, ви зможете вибрати найбільш підходящий варіант для кожного елемента візерунка садової доріжки.

Укладання покрокових доріжок

7. Мощення доріжки Почніть укладати каміння на піщану подушку, з'єднуючи їх довільним візерунком. Залишайте невеликі зазори між камінням, якщо плануєте засипати їх піском; залиште ширші зазори (близько 5 сантиметрів), якщо плануєте садити між камінням газонну траву. Покладіть кожен камінь так, щоб він був стійким (не гойдався) і знаходився на одному рівні з навколишнім камінням. Під час мощення доріжки використовуйте рівень, щоб перевіряти положення кожного каменю та вирівнювати його щодо сусідніх. Досипте або видаліть пісок під кожним каменем, щоб підняти або опустити його за необхідності. Чергуйте великі та маленькі камені, а також різні форми та кольори для створення природного, візерунка кладки.

Мощення доріжок

8.Засипка швів За бажанням засипте пісок або декоративне відсипання, щоб заповнити проміжки між камінням. Розподіліть пісок мітлою, обприскайте доріжку водою, щоб пісок осів, потім знову заповніть шви, повторюючи процес до повного заповнення. Якщо вирішено засаджувати доріжку, заповніть проміжки родючим ґрунтом, а потім посадіть ґрунтопокривні рослини, такі як шерстистий чебрець, очиток або живучка.

Укладання газону

Поради щодо мощення доріжок

Якщо територія, де ви збираєтеся прокласти доріжку, болотиста або підтоплюється під час сильних дощів, подумайте про досипання 10-15-сантиметрового шару ущільненого щебеню під геотекстилем і шаром піску. Щебінь забезпечує більш стійку основу, та забезпечує якісніший дренаж садових доріжок. Також можна збільшити висоту доріжки на 5-10 сантиметрів, щоб запобігти затопленню.

Якщо під час мощення доріжки ви використовуєте великі плоскі камені, які можуть збирати воду, намагайтеся нахиляти їх убік до краю доріжки, щоб вода стікала з поверхні. Обов'язково робіть ухил у протилежний бік від будинку або інших будівель. Бажано створити ухил з усією піщаною подушкою, але зазвичай легше нахиляти кожен камінь у процесі укладання, використовуючи рівень. Вони повинні мати нахил близько 1 см на метр. Наприклад, якщо камінь шириною 0,5 метра, він має бути на півсантиметра нижче з одного боку, ніж з іншого.


Дотримуючись цих простих порад, ви зможете розмітити і правильно укласти садову доріжку з піщаника або будь-якого іншого природного каменю. Якщо вам потрібне облаштування доріжок з плитки, каменю, клінкерної цегли зі складним візерунком, майданчиками та сходами, ви завжди можете звернутися за допомогою до фахівців. Професійні плиточники VIVE GROUP якісно та вчасно реалізують проекти будь-якої складності.

Покрокові садові доріжки