Реставрація газону є одним із завдань благоустрою прибудинкової території, які відразу постають перед новими домовласниками. «Чи можна укладати рулонний газон поверх існуючого старого?» - одне з питань, які найчастіше ставляться на форумах, присвячених ландшафтному дизайну.

Існують різні думки з цього приводу, і все залежатиме від того, який очікується результат: швидкий ефект чи створення здорового, соковитого газону.

Зміст:

 • Чи варто укладати рулонний газон поверх старого?
 • Чи ростиме новий газон поверх старої трави?
 • Укладання рулонного газону, правильний метод.
 • Що робити зі старим газоном?

Більшість досвідчених або професійних садівників вважають, що набагато легше отримати привабливий і здоровий газон, видаливши спочатку всю стару рослинність.

Отже, якщо вам потрібно:

 • Освіжити зовнішній вигляд території новим газоном;
 • Дізнатися, чи можна виконувати укладання рулонного газону на вже існуючий;
 • Отримати кваліфіковані поради, як правильно укладати рулонний газон,

Тоді читайте далі! Ця стаття - для вас.

Чи варто укладати рулонний газон на існуючий старий?

Основна проблема в цій роботі полягає в тому, що кореневій системі рулонного газону важко буде розвиватися належним чином. Газонній траві потрібно принаймні 18-25 сантиметрів розпушеного верхнього шару ґрунту. Її корінню необхідно місце для росту.

Тому, ось що слід очікувати при укладанні газону на газон: Рулонний газон, покладений поверх старого, зростатиме при забезпеченні належного поливу та догляду. Однак згодом можна буде спостерігати поступове погіршення стану газону. Оскільки стара трава під ним відмирає, новий газон ущільнюється, утруднюється дренаж та ріст коріння.

Фактично, таке можна спостерігати в ситуації, коли мало уваги приділяється комплексному озеленення території – ця проблема притаманна великому числу новобудов. Нерідко забудовники перед укладанням рулонного газону не дбають про наявність достатнього шару родючого грунту. І що ж у результаті?

Чи буде рулонний газон рости поверх старої трави?

Укладання рулонного газону на стару траву може стати успішним проектом з реновації газону. Насправді, багатьом садівникам, схоже, вдалося досягти у цьому успіху. Деякі стверджують, що проста культивація старої трави та наступний частий полив можуть вирішити проблему...

Але застосування такого рішення часто не рекомендується, якщо є можливість його уникнути.

Якщо є можливість отримати консультацію професіонала, який має у своєму портфоліо приклади успішного досвіду укладання рулонного газону на існуючий, тоді даний варіант оновлення газону цілком може заслуговувати на розгляд. В іншому випадку, перед проведенням укладання рулонного газону, варто дотримуватися загальноприйнятих рекомендацій і видалити шар ущільненого грунту разом зі старою рослинністю.
Ландшафтний дизайн та озеленення

Укладання рулонного газону - правильний метод

Етап 1: підготовка ділянки перед укладанням газону

Перед тим, як буде проведено укладання рулонного газону, необхідно заздалегідь підготувати ділянку. Слід видалити старі пні та каміння, зробити вивіз сміття.

Якщо на ділянці вже проводилось вирівнювання території, то все, що знадобиться Це обробка комплексним гербіцидом і трохи терпіння, щоб позбутися бур'янів і моху.

Етап 2: вирівнювання та додавання верхнього шару ґрунту

Якщо площа ділянки є достатньо рівною, вирівнювання може не знадобитися. У будь-якому випадку, територія не обов'язково має бути вирівняна за рівнем. Загальний ухил може бути корисним для дренажу ділянки, але якщо необхідно забезпечить ідеально рівну поверхню перед укладанням рулонного газону - зараз саме час.

Найкращим рішенням для заповнення западин буде досипання родючого ґрунту. Краще додати більше ґрунту, ніж намагатися скопати виступаючі області, щоб компенсувати перепади. Досипка - також ідеальний метод для вирівнювання вже покладеного газону, за умови, що западини не надто глибокі.

Варто окремо зупинитися на товщині шару ґрунту. Слід переконатися, що рулонний газон матиме щонайменше 18 сантиметрів родючого шару ґрунту. Ще краще, якщо його товщина досягатиме 25-30 сантиметрів. Це забезпечить здоровий розвиток та зростання кореневої системи газону.

Етап 3: обробка верхнього шару ґрунту

Вона відбувається у два етапи: другий – не раніше ніж через тиждень після першого. По-перше, необхідно розпушити покладений 18-сантиметровий шар грунту. Слід переконатися, що немає грудок чи інших ущільнень.

Через тиждень або 8-10 днів проводиться ущільнення ґрунту. Залежно від розміру газону, можна зробити це ногами, або використовувати трамбувальник.
Нарешті, за день до того, як буде проводитися укладання рулонного газону, слід переконатися, що верхній шар грунту виглядає твердим і рівним.
Вирівнювання ділянки
img_divider

Занадто багато роботи?
Замовте професійне укладання рулонного газону:

Телефонуйте і наш дизайнер відвідає Вас безкоштовно:

+380 98-552-49-86

Дізнатись вартість укладання рулонного газону під ключ можна тут

img_divider

Що робити зі старим газоном?

Якщо вам цікаво, що робити із викопаною травою, читайте далі. Немає сенсу викидати рослинність, віддалену під час підготовки ділянки до укладання рулонного газону. Складіть її в будь-якому вільному місці, залиште для осідання, і за кілька місяців або рік, залежно від погоди, - у вас буде відмінний компостний матеріал для рослин у горщиках!

Підбиваємо підсумки

 • Для досягнення найкращих результатів рекомендується завжди видаляти всю існуючу рослинність перед укладанням рулонного газону.
 • Рулонна трава зростатиме над старим газоном, однак, коли стара трава помре, стан галявини з часом погіршиться.
 • Перед укладанням рулонного газону потрібна якісна підготовка ґрунту.
 • Після видалення, старий газон можна використовувати як компост для рослин.